Kontakt Sundhedsplejen

Hvis du vil i kontakt med en medarbejder i Sundhedsplejen, kan du ringe eller skrive en mail


Sundhedsplejen
Damgårdsvej 18
2620 albertslund

Tlf.: 43686670
Fax. 43642296
E-mail: sundhedsplejen@albertslund.dk

Sundhedsplejen har daglig telefontid kl.12.30 – 13.30

Hannah Glismann 43686670 mobil 40495189

Leder i Sundhedsplejen

E-mail: hannah.glismann@albertslund.dk

Kittie Gerhardt 43686670

Administrativ medarbejder

E-mail: kittie.gerhardt@albertslund.dk

Susanne Knudsen 436866670 mobil 21593623

Ergoterapeut

E-mail: susanne.knudsen@albertslund.dk

Konsulent i dagtilbud: Dagpleje, vuggestuer, børnehaver og skoler

Rie Hansen 43686670 mobil 21124183

Fysioterapeut

E-mail: rie.hansen@albertslund.dk

Konsulent i dagtilbud: Dagpleje, vuggestuer, børnehaver og skoler

Jane Simonsen 43686670 mobil 21791594

Sundhedsplejerske. Spæd- og småbørn samt Herstedlund Skole, Ungdomsskolen, Herstedøster A+B klasse

E-mail: jane.simonsen@albertslund.dk

Konsulent i dagtilbud: Klub Vest, Ungehuset Hedemarken, Ungehuset Nord, Ungehuset Svanen

Charlotte Sponholtz 43686670 mobil 21791560

Sundhedsplejerske. Spæd- og småbørn

E-mail: charlotte.sponholtz@albertslund.dk

Konsulent i dagtilbud: Børnehuset På Sporet, Børnehuset Sydstjernen

Line Rasmussen 43686670 mobil 21364365

Sundhedsplejerske. Spæd- og småbørn samt Herstedøster Skole

E-mail: line.rasmussen3@albertslund.dk

Konsulent i dagtilbud: Børnehaven Søndergård, Børnehuset Toftekær og Børnehuset Troldehøj

Line Adamsen 43686670 mobil 21791603

Sundhedsplejerske. Spæd- og småbørn

E-mail: line.adamsen@albertslund.dk

Konsulent i dagtilbud: Børnehuset Lindegården, Børnehuset Solstrålen, Børnehuset Storken og Dagplejen

Sanne Holm 43686670 mobil 21791662

Sundhedsplejerske. Spæd- og småbørn samt Egelundskolen

E-mail: sanne.holm@albertslund.dk

Konsulent i dagtilbud: SFO Egelundskolen, Afd.Egeskoven,, SFO Baunegård, Fritidsklubben Baunegård og Fritidsklubben Bakkens Hjerte

Lisbeth Johanning 43686670 mobil 21791652

Sundhedsplejerske. Spæd- og småbørn samt Herstedvesterskole

E-mail: lisbeth.johanning@albertslund.dk

Konsulent i dagtilbud: SFO Herstedvester Skole, Afd. Stjernen og Afd. Lysthuset

Louise Monrad-Jensen 43686670 mobil 21791713

Sundhedsplejerske. Spæd- og småbørn samt Herstedvester Skole

E-mail: Louise.Monrad-Jensen@albertslund.dk

Konsulent i dagtilbud: Børnehuset Baunegården, Ved Vejen, Børnehuset Brillesøen, Børnehuset Hyldespjældet.

SFO Herstedvester Skole, Afd. Labyrinten og Afd. Lærkelængen

Suzanne Agerholm 43686670 mobil 21791647

Sundhedsplejerske. Spæd- og småbørn samt Brøndagerskolen

E-mail: suzanne.agerholm@albertslund.dk

Konsulent i dagtilbud: Børnehuset Stensmosen, Børnehuset Damgården og Børnehuset Kastanjen.

Lise Jensen 43686670 mobil 21791598

Sundhedsplejerske. Spæd- og småbørn og Albertslund Lilleskole

E-mail: lise.jensen@albertslund.dk

Konsulent i dagtilbud: Børnehuset Damgården, Børnehuset Kastanjen og Børnehuset Stensmosen 

Dorthe Mulvad 43686670 mobil 23319869

Sundhedsplejerske. Spæd- og småbørn samt Egelundskolen

E-mail: dorthe.mulvad@albertslund.dk

Konsulent i dagtilbud: Børnehuset Roholmhave, Børnehuset Rosenly og SFO Egelundskolen afd. Grønningen

Sara Calmann-Hinke 43686670 mobil 21791824

Sundhedsplejerske. Spæd- og småbørn samt Herstedøster skole

E-mail: sara.hinke@albertslund.dk

Konsulent i dagtilbud: SFO Herstedøster Skole: Afd. Bifrost og afd. Kastanjehuset

Luise Pronk 43686670 mobil 21791678

Sundhedsplejerske. Spæd- og småbørn samt Herstedøster skole

E-mail: luise.pronk@albertslund.dk

Konsulent i dagtilbud: SFO Herstedøster Skole: Afd. Bifrost og

SFO Storagergård

Emma Moore 43686670 mobil 21124250

Fysioterapeut

E-mail: emma.moore@albertslund.dk

Konsulent i dagtilbud: Dagpleje, vuggestuer, børnehaver og skoler

Ingrid Askhøj Andersen 43686670 mobil 21791615

Sundhedsplejerske. Spæd- og småbørn samt Herstedlund Skole

E-mail: ingrid.askhoj.andersen@albertslund.dk

Konsulent i dagtilbud: SFO Herstedlund